Zimné obdobie má svoje špecifické čaro, ale rovnako tak je pre neho typický mráz a nízka teplota ako aj nepriaznivé prírodné podmienky. V tomto období pohyb po vonku o niečo minimalizujeme a takisto aj náš balkón sa stane nachvíľu zabudnutým priestorom.
Ale nemusí! Aj počas mrazivého počasia a zimných dní môže váš balkón dýchať životom a spríjemňovať vám každý deň. Áno, je možné, že aj počas týchto zimných dní môže byť balkónový priestor obohatený peknými rastlinkami. Všetko je ale ľahšie, pokiaľ máme tento priestor zasklenený a lemujú ho sklenené zábradlia, no každopádne sa pozrime na to, ako si so zimným balkónom poradíme všeobecne.
Aj tento areál, novodobo slúžiaci predovšetkým k relaxácii na čerstvom vzduchu a záhradkárskym záľubám môže byť počas zimy plnohodnotne využitý. Je ale pochopiteľné, že aj napriek chladnejším dňom musíme dbať na jeho údržbu a upratovanie, ktoré sa nezaobíde ani bez odstraňovania snehu a to aj z kvetináčov, respektíve z rastliniek a ich konárikov. Tieto konáriky môžeme prípadne zviazať. K tejto zmienke treba poznamenať, aby sme dbali na detaily a skontrolovali nádoby či kvetináče, v akých sú rastliny zasadené. Predovšetkým sa zamerajme na dno, pretože pokiaľ je popraskané, izolácia rastliny pred zimou nebude dostatočná a padne za obeť extrémnym teplotám. A j napriek tomu, že polievanie kvetiniek sa nám počas zimy zdá trochu zbytočné, túto aktivitu nesmieme zanedbávať ani v tomto období.
Prijímať tekutiny predsa musíte i vy aj rastlinka. A áno, polievanie je dôležité, aj keď je teplota pod nulou i keď chápem, že to nepôsobí logicky. Ideálne je polievať hlavne počas dňa, nakoľko vtedy sú teploty relatívne najvyššie a vodu následne nechajme vstrebávať s tým, že prebytočná tekutina musí odtiecť.
• Počas zimného obdobia môžeme vsadiť napríklad na čemerice a vresovce, ktoré tvoria dokonalú kombináciu so sirôtkou, cyklaménou, šafranom a pod. K ešte krajšiemu vizuálnemu efektu http://synonymus.cz/zanedbavat/ môžete na balkón pridať svetelné výzdoby.