Pokiaľ sa pozrieme na žijúce, ale aj legendárne osobnosti, ktoré našu spoločnosť nejakým výrazným spôsobom obohatili, príde nám na rozum ešte jedna myšlienka. Odkiaľ vzali toľko času a ako to všetko stihli? Som si vedomý, že vy aj ja zostaneme pravdepodobne bežnými smrteľníkmi, ktorí spestria život maximálne ľuďom, s akými stihli byť v kontakte. Ale ktovie, možno sa mýlim.

stopky

Každopádne týmto článkom, respektíve rozvrhom vyššie zmienených ľudí sa však môžeme z určitej časti inšpirovať minimálne v našom osobnom a pracovnom živote.
Pokiaľ sú do určitej miery vašimi vzormi žijúci velikáni a miliardári ako Bill Gates či Elon Musk, môžete sa inšpirovať napríklad týmito personami, nakoľko svoj majetok dosiahli práve skvelou organizáciou svojho času a produktívnym využitím svojich síl.

Napríklad už zmienený Elon Musk v nedávnom rozhovore vyhlásil, že pracuje 80-100 hodín týždenne a podľa jeho slov ide o jednu zo základných ciest, ako dosiahnuť revolučné výsledky. Pochopiteľne, pokiaľ neplánujete byť hviezdou jeho formátu, môžete si utvoriť vlastný názor, ale tá podstata efektívnej práce sa zrejme týka každého z nás. Podobný názor vlastne zastáva Bill Gates a tento model praktizoval i Steve Jobs,… a v podstate aj ostatní velikáni.

zisk

Ako je to vôbec možné?
Začnime pekne s kľudom a od začiatku. Jeden týždeň má 168 hodín a určite sa v ňom nájdu povinnosti. Ak sa zamyslíme nad tým, čo by sme všetko za tento čas dokázali, naše sny sú obrovské, ale nestihli by sme ani polovicu z toho, čo si napíšeme. Preto je dôležité určiť si jasné priority.

Tieto prioritné úlohy by sme si mali ideálne naplánovať vždy vopred, respektíve večer, aby sme už ráno mali jasný plán, ako tento deň stráviť čo najprínosnejšie. Do svojich plánov by sme mali zahrnúť aj približný rozpis, ktorá činnosť nám zaberie koľko času a poprípade niektoré menej podstatné činnosti tak z rozvrhu vylúčiť alebo presunúť na iný deň, v ktorom si na tieto menej podstatné veci nájdeme viac času. Každopádne prvoradé úlohy sú tie najefektívnejšie.